Parafia św Urbana

Hecznarowice

II Niedziela Zwykła – 20.01.2019r.

Jak w Kanie Galilejskiej przychodzimy na Eucharystię do Jezusa Chrystusa, aby wodę naszej codzienności zamieniał w wino wiecznego szczęścia.

W liturgii tygodnia:

·        Pn – wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

·        Śr – wieczorem zapraszamy  na nowennę do MB Nieust. Pomocy.

·        Cz – wsp. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

·        Pt - święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła.

·        Sb - wsp.  św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

Dzisiejsza składka do kopert, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z remontem kaplicy na naszym cmentarzu. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca!

Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie w naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy za Waszą otwartość, gościnność i wielką życzliwość, za wspólną modlitwę i możliwość podzielenia się radościami i troskami życia. Msza Święta w intencji wszystkich rodzin z naszej Parafii przyjmujących nas „po kolędzie” będzie odprawiona w Święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego o 7.00 Bóg zapłać za ofiary, które przy tej okazji złożyliście  na nasze ręce. Część z nich została przekazana  na potrzeby naszej diecezji, część na osobiste potrzeby księży, zaś część na potrzeby naszej parafii a konkretnie na pokrycie kosztów związanych z zakupem oraz instalacją nowego pieca gazowego na plebani.

W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o 10.00 zagra i zaśpiewa góralski dziecięcy zespół „Porąbczanie” z Porąbki, który także po Eucharystii zaprasza na krótki występ kolęd i pastorałek beskidzkich.

Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do kościoła na kolędowo – noworoczny koncert naszej młodzieżowej orkiestry strażackiej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        Między Bogiem a Cezarem czyli o stosunkach między Kościołem a państwem.

·        Jakie znaczenie ma wybór imienia?

·        Jak przeżyć okres buntu nastolatka?