Parafia św Urbana

Hecznarowice

Get Adobe Flash player

                    V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018r.

Dziś 5 niedziela Wielkiego Postu. Jako grzesznych i słabych gromadzi nas Chrystus wokół siebie, aby okazać nam miłosierdzie i dać siły do pokonywania grzechów. Zapraszamy o 14.45 na Drogę Krzyżową a o 15.30 na Gorzkie Żale.

W poniedziałek uroczystość św. Józefa. O 9.00 zapraszamy na Mszę Świętą                 w intencji noszących to imię oraz za zmarłych, którym patronował św. Józef.

We środę wieczorem zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

We czwartek rano i wieczorem Msza Święta o Duchu Świętym a po niej uczczenie relikwii św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego – Małej Arabki.

Tradycyjnie już, jak co rok, w piątek przed Niedzielą Palmową pójdziemy Drogą Krzyżową ulicami naszej Parafii /Krakowską, Myśliwską, Wodną, Odsole, Cmentarną  i powrót Krakowską/. Rozpoczniemy Mszą Świętą o 18.00  Przynieśmy ze sobą świece. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie całe rodziny - dzieci, młodzież i dorosłych. Druhów Strażaków prosimy o pomoc przy zabezpieczeniu trasy nabożeństwa.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Na Mszy Świętej o 11.30 poświęcenie                 i procesja z palmami wokół kościoła. Po Mszy Świętej konkurs na największą                   i najpiękniejszą palmę. W tym dniu w katedrze obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży, która gromadzi się pod przewodnictwem ks. biskupa.

Dziękujemy młodzieży bierzmowanej oraz ich rodzicom za posprzątanie naszego kościoła na uroczystość i zarazem na święta oraz za złożoną ofiarę, która będzie przeznaczona na obraz Jezusa Miłosiernego do bocznego ołtarza. 

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w dniach                     9 i 10 marca w akcję zbiórki żywności i środków czystości w naszych sklepach. Zebrano 844 kg towarów, które zostały dostarczone do 37 rodzin                i osób samotnych z naszej parafii. Dziękujemy Grupie Charytatywnej i dzieciom            ze szkolnego koła Caritas.

Dzisiejsza składka do kopert będzie przeznaczona na zakup dachówki                i pokrycie kosztów prac przy zmianie dachu na kaplicy, obu zakrystiach i wejściu bocznym naszego kościoła. Jak widać, prace są w toku. Serdeczne Bóg zapłać           za każdą ofiarę!

Pod chórem są wystawione świąteczne paschaliki, z których ofiary przeznaczymy na cele charytatywne w naszej parafii.

Zarząd OSP Hecznarowice zaprasza  na zebranie ogólne druhów OSP              w przyszłą niedzielę o godz. 8.00. Na zebraniu poruszane będą sprawy bieżące oraz harmonogram adoracji przy Grobie Pana Jezusa w Wielki Piątek i Sobotę.

         Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły:  

·        Co Bóg chce nam powiedzieć przez Papieża Franciszka po 5 latach pontyfikatu.

·        Św. Ojciec Pio – żyjący Eucharystią i dla Eucharystii.

·        O tonącej Europie i mocy modlitwy dzieci.