Parafia św Urbana

Hecznarowice

I Niedziela Adwentu – 27.11.2022r.

Rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Rozpoczynamy także Nowy rok liturgiczny.  Msza Święta Roratnia dla starszych będzie codziennie rano o godz. 7.00 poprzedzona śpiewem Godzinek a dla dzieci oraz wszystkich chętnych wieczorem o 17.00 Zapraszamy dzieci z lampionami.

Liturgia tygodnia:

·        Śr – święto św. Andrzeja, apostoła. wieczorem zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o 16.30 oraz na roraty o 17.00.

·        Sb - wsp. św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

W sobotę, w przeddzień wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy, zapraszamy o  9.30 na Mszę Świętą koncelebrowaną w intencji górników czynnych zawodowo oraz emerytów, rencistów i ich rodzin, jak również za zmarłych górników.  Zapraszamy także wszystkie solenizantki.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Eucharystią od 16.00.  We czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Godzinę Uwielbienia.  Do chorych udamy się od rana w piątek. Na Mszę wieczorną zapraszamy szczególnie kandydatów do Bierzmowania.

W pierwszą sobotę o 16.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a w nim rozważanie I tajemnicy Radosnej, różaniec oraz Msza Święta wynagradzająca za bluźnierstwa przeciwko niepokalanemu poczęciu Maryi.

Jak w minionych latach w okresie Adwentu prowadzimy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece Caritas są wystawione pod chórem – złożone ofiary przeznaczymy na pomoc osobom niepełnosprawnym oraz na obiady w szkole dla potrzebujących dzieci. Niech ta zapalona na wigilijnym stole świeca przypomina nam samego Chrystusa, któremu wyświadczyliśmy miłosierdzie w osobie potrzebującej.

Bóg zapłać za ofiary do kopert złożone w minioną niedzielę na wykonanie nowego ogrodzenia wokół naszego kościoła. Zebrano170 kopert a w nich 11 350 zł.

Dziś o 15.00 zapraszamy na spotkanie dzierżawców pola plebańskiego.

W przyszłą niedzielę modlitwą oraz ofiarą do puszek przed kościołem będziemy wspierać Kościół na Wschodzie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        Adwentowy cykl: „Promienie Świętości”.

·        Kto chce zakazać spowiedzi dzieci?

·        Kalendarz ścienny na 2023r. z wizerunkami polskich świętych.