Parafia św Urbana

Hecznarowice

Get Adobe Flash player

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2024r.                 Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Urbana

Dziś  uroczystość Najświętszej Trójcy. Nasza Parafia obchodzi odpust ku czci Patrona Św. Urbana, papieża i męczennika. Kazania głosi i sumie o 11.30 przewodniczy ks. Mieczysław Szlaga, proboszcz z parafii Św. Jana Chrzciciela w Rzeszotarach.

W liturgii tygodnia:

·        Śr – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

·        Pt – święto Nawiedzenia NMP.

·        Sb – wsp. św. Justyna, męczennika. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.

We czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa –   Boże Ciało. Msze Święte o 7.00, 8.30 i 10.00, po której wyruszy procesja ulicami Krakowską, Jana Pawła II, Wodną, Myśliwską i Krakowską powrót do kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I obok domu pani Stefanii Pająk i pani Haliny Markiel, II przy domu państwa Krysków, III przy domu pana Wiesława Pająka i    IV przy figurze św. Urbana /Koło Gospodyń Wiejskich/. Gorąco prosimy sąsiadów o pomoc w przygotowaniu ołtarzy oraz o przyozdobienie drogi i okien domów na trasie procesji. Zapraszamy dzieci z klasy III w strojach komunijnych, osoby niosące obrazy, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia i orkiestrę. Naszych Druhów Strażaków serdecznie prosimy o zabezpieczenie trasy procesji.

Przez oktawę Bożego Ciała po koronce o 17.30 będzie procesja wokół kościoła połączoną z nabożeństwem czerwcowym a następnie wieczorna Eucharystia. W niedzielę procesja będzie po Mszy o 11.30

Jutro dzieci z Klasy III i IV będą pielgrzymować do Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Polski w Szczyrku na Górce. Wyjazd o 8.30 od Domu Ludowego.

W I sobotę o 17.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, na które złożą się rozważanie IV Tajemnicy Chwalebnej, różaniec oraz Msza Święta wynagradzająca za tych, którzy publicznie usiłują zaszczepić w sercach dzieci obojętność, pogardę a nawet nienawiść do Niepokalanej Matki.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary do kopert złożone w minioną niedzielę na nowe meble do naszej zakrystii. Złożono 113 koperty a w nich 7350 zł.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        Skąd wiemy o Bogu Trójjedynym?

·        Cuda w czasach internetu.

·        Zapomnijmy już o anegdotach a sięgajmy do nauczania św. Jana Pawła II.