Parafia św Urbana

Hecznarowice

XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2024r.

Gromadzimy się na Eucharystii, by dziękować Panu Jezusowi za to, że pozostał z nami w znaku chleba, aby wszystkim i na zawsze starczyło tego duchowego pokarmu.

We czwartek przypadało liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Dlatego dziś po Mszach Świętych błogosławimy kierowców oraz samochody i inne pojazdy. Tradycyjnie przed kościołem są zbierane ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji: „Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata”. Proszę zabrać do każdego pojazdu „zapach” z modlitwą na bezpieczną drogę ze św. Krzysztofem. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

W liturgii tygodnia:

·        Pn – wsp. świętych Marty, Marii i Łazarza.

·        Śr – wsp. św. Ignacego Loyoli, kapłana. Wieczorem zapraszamy na nowennę do MB Nieust. Pomocy

·        Cz - wsp. św. Alfonsa Marii Liguori, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji, by przez modlitwę i ofiarę wspierać zniewolonych nałogiem. W kaplicy Matki Bożej jest wystawiona Księga Trzeźwości, do której można się wpisać.

·        Pt - wsp. św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Święta codziennie rano i wieczorem przed Eucharystią od 17.00 Do chorych udamy się we czwartek /osoby z ul. Kościelnej, Jana Pawła II, Cichej, Nad Młynówką, Stawowej, Myśliwskiej, Wodnej, Szkolnej i Krakowskiej/ oraz w piątek od rana /pozostałe osoby/.

W pierwszą sobotę o 17.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, na które złożą się rozważanie I Tajemnicy Radosnej, modlitwa różańcowa oraz Msza Święta wynagradzająca za bluźnierstwa przeciwko Niepokalanemu Poczęciu Maryi.

Bóg zapłać za ofiary do kopert złożone w minioną niedzielę, które będą przeznaczone na wykonanie nowych mebli do zakrystii naszego kościoła. Zebrano 112 kopert a w nich 7200 zł.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        „Święci z Powstania Warszawskiego.

·        Trump wymyka się ocenom.

·        Sanktuaria Maryjne w Europie – Ettal w Bawarii.