Parafia św Urbana

Hecznarowice

Get Adobe Flash player

                     Zesłanie Ducha Świętego – 20.05.2018r.

W dzisiejszą uroczystość z całą mocą wzywamy Ducha Świętego, aby zstąpił i odnowił nas samych, nasze rodziny, parafię, Kościół i naszą Ojczyznę.             Na Mszy Świętej o 10.00 dzieci z klas IV przeżywają rocznicę I Komunii Świętej.                            

W liturgii tygodnia

·       Pn – święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. o 7.00, 8.30 i 18.00 Składka zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na Dom Matki i Dziecka.

·       Śr – zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy

·       Cz – święto Jezusa Chrystusa Jedynego i Wiecznego Kapłana.                            O 19.30 zapraszamy na czuwanie Nowenny Tygodni, które będzie poświęcone modlitwie o nawrócenie grzeszników - nowennę poprowadzą nasz były wikariusz                      ks. Zdzisław Grochal wraz z naszym rodakiem  ks. Bartłomiejem Pająkiem.

·       Pt – wsp. św. Urbana, papieża i męczennika – patrona naszej Parafii.

·        Sb – wsp. św. Filipa Nereusza, kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach w dniu ich święta.

W sobotę o 10.00 w katedrze św. Mikołaja w Bielsku – Białej odbędą się świecenia kapłańskie. W gronie sześciu diakonów jest również nasz parafianin dk. Grzegorz Sztafiński. Wspierajmy ich naszą modlitwą w czasie rekolekcji od poniedziałku i w czasie święceń. Wyjazd autokaru z parafii do Bielska – Białej o 8.00

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej                a w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci św. Urbana. Na sumie odpustowej o 11.30 swoją Mszę Świętą prymicyjną będzie celebrował nowo wyświęcony ks. Grzegorz Sztafiński. To wielkie święto całej parafialnej rodziny. Zapraszamy na tę Eucharystię wszystkich parafian a szczególnie przedstawicieli różnych wspólnot parafialnych i społecznych oraz poczty sztandarowe. Ksiądz Prymicjant, jako szczególnie cenny dar dla Parafii, pozyskał i ofiaruje nam relikwie św. Urbana naszego Patrona. Po Mszy Świętej i procesji Ks. Neoprezbiter udzieli wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego a relikwie zostaną podane do ucałowania. Po uroczystości liturgicznej ks. Grzegorz i jego rodzice serdecznie zapraszają wszystkich Parafian i gości do wspólnego stołu na poczęstunek – obok przedszkola „Pod Skrzydłami” będzie przygotowany ciepły posiłek, ciasta, kawa, herbata, napoje. Dajmy się zaprosić i wspólnie przeżywać to wielkie parafialne święto. Bardzo prosimy także, by pięknie udekorować trasę przejścia ks. Prymicjanta z domu rodzinnego do kościoła. Będzie to jednocześnie trasa procesji Bożego Ciała we czwartek po prymicjach.  

Dzisiejsza składka do kopert będzie przeznaczona na pokrycie kosztów prac związanych ze zmianą dachu na kaplicy, zakrystiach i wejściu bocznym naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!