Parafia św Urbana

Hecznarowice

XVI Niedziela Zwykła – 21.07.2024r.

Umieć się wyciszyć, aby się modlić – to zawsze jest i będzie tajemnica prawdziwego chrześcijańskiego życia, od którego nigdy nie ma wakacji. Pan Jezus zaprasza nas do mądrego odpoczynku, który polega na odnajdywaniu siebie w Bogu.

W liturgii tygodnia:

·       Pn – święto św. Marii Magdaleny.

·       Wt – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

·       Śr – wsp. św. Kingi, dziewicy. Wieczorem zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

·       Cz - święto św. Jakuba, apostoła oraz św. Krzysztofa.

·       Pt - wsp. św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

We czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy kierowców oraz samochody i inne pojazdy. Tradycyjnie przed kościołem będą zbierane ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji: „Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata”.

Dzisiejsza składka do kopert będzie przeznaczona na wykonanie nowych mebli do zakrystii naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!

ZAPROSZENIE NA CZUWANIE DO HAŁCNOWA 26.07.2024r.

W piątek we wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy na lipcowe Hałcnowskie Czuwanie. W sposób szczególny będziemy się modlić, aby nasze rodziny stawały się Domowym Kościołem. Modlitwom będzie przewodniczyć parafia św. Urbana z Hecznarowic oraz parafia                       św. Marcina z Pisarzowic.

Program:

- 18.30 rozpoczęcie

- Różaniec do 7 Boleści Matki Bożej

- Adoracja w ciszy i modlitwa zawierzenia

- 20.00 Msza Święta

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·       Z miłości do świętej pokutnicy czyli czy zajmuje się jedyne w Polsce Bractwo Św. Marii Magdaleny?

·       Czy jest ruch w Ruchu Światło – Życie?

·       Monserrat – hiszpański dom Czarnej Madonny.