Parafia św Urbana

Hecznarowice

XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020r.

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy za dar naszego parafialnego Wieczernika. Modlitwą ogarniamy wszystkich żyjących i zmarłych fundatorów, ofiarodawców i budowniczych naszego kościoła.

Codziennie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o 17.00 Od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu a o 17.30 wieczorna Eucharystia. We czwartek prowadzenie różańca powierzamy uczniom z kl. VIII.

Liturgia tygodnia:

·        Śr – święto Świętych Apostołów Szymana i Judy Tadeusza. Wieczorem zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy połączoną z różańcem, o którego prowadzenie prosimy Różę Kazimiery Mynarskiej.

·        Sb - zakończenie nabożeństw różańcowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy gromadzili się na tej maryjnej modlitwie a szczególnie uczniom naszej szkoły, młodzieży i Różom Różańcowym.

W przyszłą niedzielę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym, którzy już weszli do chwały Nieba, a nam wskazuje drogę, która naszych braci i siostry doprowadziła do świętości. O 16.30 będzie Msza Święta w kościele oraz różaniec za zmarłych parafian. Ze względów epidemiologicznych w tym roku nie będzie procesji na cmentarz.

W obecnej sytuacji, w związku z wprowadzeniem czerwonej strefy w całym kraju, na nabożeństwach w naszym kościele może być obecnych 45 osób.

Przyjmujemy na wypominki.  Za zmarłych z wypominek jednorazowych  modlimy się w Uroczystość Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny i przed każdą Mszą Świętą w listopadzie. Za zmarłych z wypominek rocznych modlimy w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o 7.00 i 8.30 oraz sprawujemy Eucharystię w każdy trzeci piątek miesiąca wieczorem.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary do kopert złożone w minioną niedzielę na pokrycie kosztów nowych ławek w naszym kościele. Zebrano 98 kopert a w nich 4920 zł.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        O zaufaniu Bożej Opatrzności.

·        O tym, czy lęk jest językiem Boga, a pandemia karą.

·        Przykazania miłości Boga i bliźniego muszą funkcjonować razem.