Parafia św Urbana

Hecznarowice

I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018r.

Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Gromadzimy się na Eucharystii,             by  u stóp ołtarza czerpać siły do pracy nad sobą i prosić Boga o dar przemiany swojego serca.  Dziś o 14.45 Droga Krzyżowa a o 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie tego nabożeństwa będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Liturgia tygodnia:

·        Pn – rano i wieczorem Msza o Duchu Świętym oraz uczczenie relikwii św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego – Małej Arabki

·       Śr - zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

·       Cz – święto Katedry św. Piotra, apostoła.

W piątek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Drogę Krzyżową, o poprowadzenie której prosimy Oazę Rodzin. Zapraszamy na to nabożeństwo a po nim na spotkanie w kościele młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

Zapraszamy i zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w okresie Wielkiego Postu w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Dzisiejsza Składka do kopert będzie przeznaczona na pokrycie kosztów wymiany instalacji elektrycznej na poddaszu naszego kościoła oraz na zakup dachówki i przygotowanie do prac przy zmianie dachu na kaplicy, obu zakrystiach i tzw. „babińcu”. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!

W przyszłą niedzielę naszą modlitwą oraz ofiarą do puszek przed kościołem wspieramy dzieci Afryki.

Rekolekcje wielkopostne będziemy w naszej parafii przeżywać         od czwartej niedzieli Wlk. Postu – już teraz módlmy się o ich owocność.

W piątek po Drodze Krzyżowej zapraszamy na spotkanie Grupę Charytatywną  a w sobotę po wieczornej Eucharystii Krąg Biblijny.

Polecamy lekturę prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in:

·       Wielki Post ze św. Ojcem Pio.

·       Post o chlebie i wodzie – broń w walce duchowej.

·       „Najważniejsza jest rodzina” – sylwetka zmarłego aktora Wojciecha Pokory.