Parafia św Urbana

Hecznarowice

XVI Niedziela Zwykła – 21.07.2019r.

Każdy człowiek potrzebuje czasu wyciszenia, refleksji, wypoczynku dla ciała i dla ducha aby na nowo odnaleźć Boga i siebie w Bogu.

W liturgii tygodnia:

·       Pn – święto św. Marii Magdaleny.

·       Wt – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

·       Śr – wsp. św. Kingi, dziewicy. Wieczorem zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

·       Cz – święto św. Jakuba, apostoła oraz św. Krzysztofa.

·       Pt - wsp. św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

Dzisiejsza składka do kopert będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu kaplicy na naszym cmentarzu. Bóg zapłać za każdy dar serc!

Z racji, że we czwartek 25 lipca będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców, za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kierowców oraz samochody i inne pojazdy mechaniczne. Tradycyjnie już z tej okazji przed kościołem będą zbierane ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”.

Polecamy lekturę prasy katolickiej: W Gościu Niedzielnym m.in:

·       Jak walczyć z rozproszeniami na modlitwie?

·       „Nie ma śniadania bez czytania” – na czym polega ta akcja?

·       Wakacyjny cykl „Za miedzą” – sanktuarium maryjne w Lewoczy na Słowacji.