Parafia św Urbana

Hecznarowice

XXIX Niedziela Zwykła – 17.10.2021r.

Przychodzimy na Eucharystię prosić Boga by na ścieżkach naszego codziennego życia skłaniał ku nam swe ucho i strzegł nas jak źrenicy oka.

Codziennie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe o 17.00 Od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu a o 17.30 wieczorna Eucharystia.    We czwartek o prowadzenie różańca prosimy uczniów kl. VII.

W liturgii tygodnia:

·        Pnświęto św. Łukasza, ewangelisty.

·        Śr - wsp. św. Jana Kantego, kapłana. Zapraszamy wieczorem na nowennę do MB Nieustającej Pomocy połączoną z różańcem, o którego prowadzenie prosimy Różę Rodzin.

·        Pt – wsp. św. Jana Pawła II, papieża.

·        Sb – wsp. św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

W piątek o 17.00 młodzież, która w czerwcu ukończyła kl. VIII przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Jako bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia tego Sakramentu, młodzież ta będzie przeżywać w poniedziałek, wtorek i we środę triduum  przed tym ważnym wydarzeniem. Triduum poprowadzi ich były katecheta ks. Wojciech Maćkowski. Zapraszamy kandydatów przez te trzy wieczory na różaniec o 17.00 a następnie na Eucharystię. Codziennie przez te trzy dni po Eucharystii będzie próba liturgii. Spowiedź Święta dla kandydatów, świadków i bliskich będzie od 16.00 we czwartek. We czwartek po Mszy Świętej wieczornej prosimy rodziców tej młodzieży o posprzątanie i udekorowanie kościoła na uroczystość. Otoczmy tych młodych ludzi naszą modlitwą, by w pełni otwarli się na dary Ducha Świętego. W piątek różaniec będzie o 16.30 przed Bierzmowaniem.

Przyjmujemy na wypominki roczne /ofiara jak na Mszę Świętą/ oraz jednorazowe /ofiara dobrowolna/. Za zmarłych z wypominek jednorazowych modlimy się w Uroczystość Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny i przed każdą Mszą Świętą w miesiącu listopadzie. Za zmarłych z wypominek rocznych modlimy  w każdą niedzielę przed  Mszą Świętą o 7.00  i 8.30 oraz sprawujemy Eucharystię w każdy trzeci piątek miesiąca.

Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w wysokości 1360 zł.

Dzisiejsza składka do kopert będzie przeznaczona na  wykonanie ogrodzenia wokół kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        Św. Maksymilian Kolbe – człowiek, który w piekle ocalił miłość.

·        Święci nauczyciele, którzy wychowali świętych uczniów.

·        Jak przygraniczne parafie pomagają migrantom.