Parafia św Urbana

Hecznarowice

Get Adobe Flash player

                II Niedziela Adwentu – 10.12.2023r.

Bóg przez św. Jana Chrzciciela zaprasza nas do oddania Mu swego życia, szczerego nawrócenia i wejścia w zażyłą relację z Jezusem Chrystusem.                

Zapraszamy codziennie na Roraty – o 7.00 dla starszych a o 17.00 dla dzieci i wszystkich mogących w tym czasie przyjść.  Codziennie w tygodniu od 16.00 modlimy się przed Chrystusem Eucharystycznym o pokój i Miłosierdzie dla nas i całego świata.

Liturgia tygodnia:

·        Śr – wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Zapraszamy o 16.30 na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

·        Cz wsp. Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

·        Pt - czcimy Boże Miłosierdzie - wieczorem na Mszy Świętej modlimy się za zmarłych wypominanych.

W naszej Parafii trwa wizytacja biskupia. W miniony piątek wizytował nas Dyrektor Wydziału Gospodarczego Ks. Robert Samsel. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej będzie spotkanie Ks. Wikariusza Generalnego Marka Studenskiego z Radą Parafialną.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ks. Bpa Romana Pindla. O 8.30  na Mszy Świętej powitamy Ks. Biskupa, o 10.00 poprowadzi modlitwę za zmarłych parafian a w czasie Eucharystii o 11.30, której będzie przewodniczył Ks. Bp Ordynariusz, będzie miała miejsce modlitwa oraz pobłogosławienie dzieci przez rodziców oraz rodziców przez dzieci. Serdecznie zapraszamy na tę Eucharystię całe rodziny naszej Parafii.

Trzeba nam posprzątać kościół na święta – serdecznie prosimy o pomoc w sobotę 16 grudnia o godz. 9.00 Parafian z ul. Cmentarnej, ul. Św. Urbana i ul. Wiśniowej.

Prowadzimy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece są wystawione pod chórem.

Dziś naszą modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Kościół na WschodzieBóg zapłać za każdy dar serca!

         Składka do kopert w przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, będzie przeznaczona na pokrycie kosztów wymiany nagłośnienia w naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        Rozmowa z abp. Antonio Filipazzim, nowym nuncjuszem w Polsce.

·        O parafii, w której nie wiedzą, co to kryzys Kościoła.

·        O in vitro trzeba mówić merytorycznie i właściwym językiem.