Parafia św Urbana

Hecznarowice

Get Adobe Flash player

         Święto Bożego Miłosierdzia – 11.04.2021r.

         „Pokój wam!” - pokój jest pierwszym darem Jezusa Zmartwychwstałego. Pan odnajduje nas zamkniętych w czterech ścianach naszych lęków, by nas obdarować łaską Bożego pokoju, którego tylko On może udzielić. Sam Pan Jezus mówi: „Nie znajdzie żadna dusza usprawiedliwienia dopóki się nie zwróci z ufnością do Miłosierdzia Mojego. Dlatego pierwsza niedziela po Wielkanocy ma być Świętem Miłosierdzia a kapłani mają w dniu tym mówić duszom o tym wielkim i niezgłębionym Miłosierdziu Moim. Kto w tym dniu przystąpi do Źródła Życia ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wnętrzności Miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródeł Miłosierdzia Mojego. Niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza”. Odpowiadając na to Chrystusowe zaproszenie z ufnością dokonujemy dziś zawierzenia Bożemu Miłosierdziu siebie i całego świata.  

Po Mszy Świętej o 8.30 zmianka różańcowa.

Codziennie od 17.00 przed Chrystusem Eucharystycznym modlimy się o Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata.

Liturgia tygodnia:

·       Śr – wieczorem Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

·       Cz – rano i wieczorem Msza Święta o Duchu Świętym.

·       Pt - z racji trzeciego piątku miesiąca modlimy się do Bożego Miłosierdzia - wieczorna Msza Święta w intencji zmarłych wypominanych.

         Składka do kopert w przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, będzie przeznaczona na wykonanie nowego ogrodzenia wokół naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·       Akt osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

·       „Wielki Bóg i mały wirus” czyli o tym, czy należy zamykać kościoły ze strachu przed wirusem.

·       Rozmowa z Peterem Seewaldem autorem najnowszej książki o papieżu seniorze Benedykcie XVI