Parafia św Urbana

Hecznarowice

XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2024r.

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynając jednocześnie Tydzień Misyjny. Módlmy się w intencji misji ale także i sami bądźmy świadkami Chrystusa w naszych środowiskach.

Codziennie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o 17.00 We środę o prowadzenie różańca prosimy Różę Wandy Pysz, we czwartek Oazę Rodzin  a w piątek Oazę Młodzieżową.

Liturgia tygodnia:

·       Wt – wsp. św. Jana Pawła II, papieża.

·       Śr – wsp. św. Józefa Bilczewskiego, biskupa. Wieczorem zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy połączoną z różańcem.

W przyszłą niedzielę na wieczorną Eucharystię zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami.

Przyjmujemy na wypominki. Za zmarłych z wypominek jednorazowych  modlimy się w Uroczystość Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny i przed każdą Mszą Świętą rano i wieczorem w listopadzie. Zmarłych z wypominek rocznych obejmujemy modlitwą w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o 7.00 i 8.30 oraz sprawujemy Eucharystię w każdy trzeci piątek miesiąca wieczorem.

Dziś po wieczornej Eucharystii zapraszamy Radę Duszpasterską spotkanie.

Dzisiejsza składka do kopert będzie przeznaczona na nowe meble i drzwi do naszej zakrystii. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!

We wtorek będziemy pielgrzymować na Jasną Górę. Wyjazd o 6.00 od kościoła.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·       Męczeństwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszki zmieniło Polskę.

·       Polacy za lekcjami religii w szkole.

·       Synod w Rzymie – czas dialogu i konfrontacji.