Parafia św Urbana

Hecznarowice

Get Adobe Flash player

               Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 16.06.2019r.

Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy i z pokorą oddajemy cześć Bogu, który objawia nam się jako więź miłości.

W liturgii tygodnia:

·        Pn – wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

·        Wt – rano i wieczorem Msza Święta o Duchu Świętym a po niej uczczenie relikwii św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego – Małej Arabki.

·        Śr – wieczorem zapraszamy na Nowennę do MB Nieust. Pomocy.

·        Pt – wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Msza Święta wieczorna w intencji zmarłych wypominanych. Wcześniej koronka a po Eucharystii i procesji uczczenie relikwii św. Faustyny

We czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte o 7.00, 8.30 i 10.00, po której wyruszy procesja ulicami Krakowską, Myśliwską, Wodną, Odsole i Krakowską powrót do kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I obok domu pana Mariana Flasza, II przy domu pani Heleny Mleczko, III przy kaplicy obok domu pani Żak i IV przy strażnicy OSP. Gorąco prosimy sąsiadów o pomoc w przygotowaniu ołtarzy oraz o przyozdobienie drogi i okien domów na trasie procesji. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, osoby niosące obrazy, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia i orkiestrę. Druhów Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na wieczorną Eucharystię o 18.00 a po niej na procesję wokół kościoła połączoną z nabożeństwem czerwcowym. W niedzielę procesja będzie po Mszy o 11.30

We środę ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Na Mszę o 9.30. zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej, rodziców i wychowawców, by podziękować za kolejny rok nauki. Starszą młodzież zapraszamy na dziękczynną Eucharystię o 18.00. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą.

W sobotę będziemy uroczyście obchodzić 130 – tą rocznicę powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Hecznarowicach. O 14.00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji naszych druhów i ich rodzin a następnie na obchody przy strażnicy.

Dzisiejsza składka do kopert będzie przeznaczona na pokrycie wydatków za prace przy remoncie kaplicy na naszym cmentarzu. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

We wtorek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich wyjeżdżających na rodzinny spływ kajakowy do Gib.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        Modlitwa to nie uciążliwy obowiązek – to przywilej.

·        Co oglądają dzieci w internecie?

·        Czy można być w Kościele nie ufając Mu?