Parafia św Urbana

Hecznarowice

XV Niedziela Zwykła – 15.07.2018r.

Dziś 15 niedziela zwykła. Każdy z nas może i powinien być apostołem Jezusa Chrystusa niosącym innym przesłanie pokoju i radości.

W liturgii tygodnia:

·       Pn – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

·       Śr – zapraszamy wieczorem na nowennę  do MB Nieustającej Pomocy.

·       Pt – oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Wieczorna Eucharystia w intencji wypominanych. Wcześniej koronka do Bożego Miłosierdzia a po Mszy Świętej uczczenie relikwii św. Faustyny.

We środę 25 lipca będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców – z tej racji za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kierowców oraz samochody i inne pojazdy mechaniczne. Tradycyjnie już z tej okazji przed kościołem będą zbierane ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”.

Z racji trzeciej niedzieli, dzisiejsza składka do kopert będzie przeznaczona na pokrycie kosztów wymiany dachu na kaplicy, zakrystiach     i wejściu bocznym naszego kościoła. Bóg zapłać za każdy dar serc!

Rozpoczęliśmy prace przy wykonaniu ocieplenia i elewacji budynku plebani, które były planowane na miniony rok, ale wtedy okazało się, że bardziej konieczna była wymiana dachu na budynku kościoła.

W sobotę 25 sierpnia organizujemy III Parafialny Rodzinny Rajd Rowerowy. Informacje szczegółowe i zapisy w zakrystii do 15 sierpnia – koszt 15 zł.

Polecamy do lekturę prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in:

·       Jaka moc tkwi w szkaplerzu?

·       Kult Najdroższej Krwi Chrystusa.

·       Królowa Polskiej lekkoatletyki – sylwetka Ireny Szewińskiej.