Parafia św Urbana

Hecznarowice

III Niedziela Adwentu – 16.12.2018r.

Przeżywamy 3 niedzielę Adwentu zwaną Gaudete czyli Radości.                              Jej źródłem jest bliskość przyjścia do nas oczekiwanego Mesjasza.

We środę o 16.30 zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy a o 17.00 na roraty. W piątek na wieczornej Eucharystii modlimy się za zmarłych wypominanych.

We czwartek dzień parafialnej spowiedzi adwentowej. Będziemy spowiadać od 8.30 do 11.00 oraz od 14.30  do 17.00. Możliwość spowiedzi także codziennie przed Mszą Świętą rano i wieczorem. Zadbajmy się o oczyszczenie i uświęcenie naszych serc.

We wtorek ze względu na to, że w szkole o 17.00 rozpocznie się Spotkanie Przedświąteczne, Msza Święta roratnia będzie wyjątkowo o 16.00.

W sobotę 22 grudnia planujemy przedświąteczne  odwiedzenie chorych                     i starszych z naszej parafii – prosimy, by do środy obok osób,  do których udajemy się w I piątki, zgłosić w zakrystii także te, które korzystają tej posługi przy okazji świąt.

Trzeba nam posprzątać kościół na zbliżające się święta – prosimy o pomoc            w sobotę 22 grudnia o godz. 9.00 Parafian z ul. Św. Urbana, ul. Krakowskiej od mostu do końca oraz z ul. Jana Pawła II n-ry: 1–10.

Bóg zapłać za ofiary do puszek złożone w minioną niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie w wys. 1150 zł.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w akcję Caritas Tak Pomagam – w sklepach naszej miejscowości zebrano 1200 kg artykułów spożywczych           i środków czystości, które zostały rozdzielone do 38 rodzin oraz osób samotnych. Dziękujemy osobom z Grupy Charytatywnej a także uczniom ze szkolnego Koła Caritas za zaangażowanie w tę piękną akcję. Przed kościołem są rozprowadzane świece Caritas.

Dzisiejsza składka do kopert będzie przeznaczona na pokrycie wydatków związanych z zakupem oraz instalacją pieca gazowego na plebani. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

W piątek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Grupę Charytatywną.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        Jak kardynał Newman odkrył pełnię prawdy w Kościele katolickim.

·        Adwentowy cykl o darach Ducha Świętego.

·        Dodatek – płyta DVD z najpiękniejszymi kolędami.