Parafia św Urbana

Hecznarowice

VI Niedziela Wielkanocna – 9.05.2021r.

W naszej parafii dziś radosny dzień I Komunii Świętej, którą dzieci  z III klasy przeżywają na Mszy Świętej o 11.30  Otoczmy je oraz ich bliskich szczególną modlitwą. Przez cały tydzień zapraszamy dzieci w strojach komunijnych na Mszę wieczorną i nabożeństwa majowe.

Liturgia tygodnia:

·       Śr – wieczorem zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy połączoną z majówką.

·       Cz -  13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie - rozpoczniemy o 18.00 Eucharystią, następnie różaniec fatimski, litania loretańska, procesja ze świecami wokół kościoła i zakończymy Apelem. Nabożeństwom będzie przewodził ks. Zbigniew Zachorek, proboszcz z Goleszowa.

·       Pt – święto św. Macieja, apostoła.

Codziennie od 17.00 przed Chrystusem Eucharystycznym modlimy się o Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwa majowe codziennie po koronce o 17.30 Módlmy się także rodzinnie w naszych domach.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje czyli tzw. Dni Krzyżowe. Modlimy się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.   W te dni modlitwa o urodzaje i majówka będą po koronce o 17.30 a następnie Msza Święta.

W przyszłą niedzielę o 10.00 rocznica Komunii Świętej. Spowiedź Święta dla tych dzieci oraz rodziców w piątek od 17.00

Składka do kopert w przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, będzie przeznaczona na wykonanie nowego ogrodzenia wokół naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·       Osoby starsze są bogactwem społeczeństwa i Kościoła.

·       Dlaczego Maryja się objawia?

·       O aktorze, który pokochał Chrystusa.