Parafia św Urbana

Hecznarowice

XX Niedziela Zwykła – 18.08.2019r.

Jezus Chrystus nie chciał ani podejrzanych kompromisów ani wątpliwego pokoju. Za pokój między ludźmi a Bogiem oddał swoje życie. To jest Ofiara, która rodzi prawdziwy pokój dla świata.  Aby go osiągnąć, wyznawcy Chrystusa muszą czasami wypowiedzieć się w sposób bardzo zdecydowany, nawet jeżeli spotykają się ze sprzeciwem i niezrozumieniem.

Dziś o 16.00 przywitamy w naszym kościele tegorocznych pielgrzymów na Dróżkach Kalwaryjskich.

Liturgia tygodnia:

·       Pn – rano i wieczorem Msza Święta o Duchu Świętym a po niej uczczenie relikwii św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego – Małej Arabki.

·       Wt - wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

·       Śr – wsp. św. Piusa X, papieża - wieczorem zapraszamy na nowennę do MB Nieust. Pomocy.

·       Cz - wsp. Najśw. Maryi Panny Królowej.

·       Sb - święto św. Bartłomieja, apostoła.

Dzisiejsza składka do kopert będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z remontem kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać za każdy dar serca!

Uroczystość odpustową ku czci Narodzenia NMP połączoną z dożynkami parafialnymi będziemy obchodzić w niedzielę 8 września.

Polecamy lekturę prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in:

·       Wniebowzięcie Maryi pokazuje, że naszą przyszłością jest życie wieczne w Niebie z duszą i ciałem.

·       Jaką strategię środowiska LGBT obnażył abp Marek Jędraszewski?

·       Wakacyjny cykl: „Cuda za miedzą” – sanktuarium Matki Boskiej Zarwanickiej na Ukrainie.