Parafia św Urbana

Hecznarowice

XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2022r.

Gromadzimy się na Eucharystii, by dziękować Boga za wszystko, co od Niego otrzymujemy i uczyć się tylko w Nim pokładać naszą nadzieję.

W liturgii tygodnia:

·       Pn wsp. św. Alfonsa Marii Liguori, biskupa i doktora Kościoła.       W tym dniu rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji, by przez modlitwę i ofiarę wspierać tych, którzy są w zniewoleni nałogiem.

·       Śr – wieczorem zapraszamy na nowennę do MB Nieust. Pomocy

·       Czw - wsp. św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

·       Sb - święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu w Wilamowicach    o 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta na rozpoczęcie pieszej diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę. Wspierajmy pielgrzymów naszą modlitwą.

Codziennie od 17.00 przed Chrystusem Eucharystycznym modlimy się  o pokój i Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Święta codziennie rano i wieczorem przed Eucharystią.

Do chorych udamy się we czwartek /osoby z ul. Jana Pawła II, Stawowej, Szkolnej i Rajskiej/ i w piątek od rana /pozostałe osoby/.

W pierwszą sobotę o 17.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, na które złożą się rozważanie II Tajemnicy Chwalebnej, modlitwa różańcowa oraz Msza Święta wynagradzająca za bluźnierstwa przeciwko wiecznemu dziewictwu Maryi.

Serdeczne Bóg zapłać za misyjne ofiary złożone w minioną niedzielę na budowę kościoła w parafii Św. Jakuba w Mugeta w Tanzanii w wys. 7900 zł, które zostały przekazane ks. Grzegorzowi.

W tym roku będziemy pielgrzymować na Dróżki Kalwaryjskie w dniach 18, 19 i 20 sierpnia.

XIX Niedziela Zwykła - 7.08.2022r.

Dobry Bóg chce nas prowadzić po drogach codzienności.   Niech pobożny udział w Eucharystii pomoże nam całkowicie oddać się Jego Opatrzności. Z racji pierwszej niedzieli dziś adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o 8.30 zmianka różańcowa.

Codziennie od 17.00 przed Chrystusem Eucharystycznym modlimy się o pokój i Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata.

Liturgia tygodnia:

* Pn – wsp. św. Dominika, kapłana.

* Wt – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

* Śr – wsp. św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Wieczorem zapraszamy na nabożeństwo ku czci MB Nieust. Pomocy

* Cz - wsp. Św. Klary, dziewicy. W tym dniu na wałach Jasnej Góry będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie diecezjalnej pieszej pielgrzymki.

* Pt - po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Godzinę Uwielbienia, czyli adorację Chrystusa Eucharystycznego śpiewem pieśni i kanonów.

* Sb - 13 dnia miesiąca sierpnia - zapraszamy wieczorem na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy o 18.00 Eucharystią , następnie różaniec, procesja fatimska wokół kościoła i zakończymy Apelem.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej diecezji.