Parafia św Urbana

Hecznarowice

XXV Niedziela Zwykła – 20.09.2020r.

Miłosierny Bóg zawsze daje nam więcej niż prosimy i oczekujemy. Niech każdy z nas naśladuje tę hojność Bożego Serca w spotkaniu z braćmi i siostrami.

Liturgia tygodnia:

·        Pn – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

·        Wt – rano i wieczorem Msza Święta o Duchu Świętym.

·        Śr – wsp. św. Ojca Pio, kapłana - wieczorem nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

·        Cz – święto Rocznicy poświęcenia katedry w Bielsku-Białej.

Codziennie w tygodniu od 17.00 modlimy się przed Chrystusem Eucharystycznym o Miłosierdzie dla nas i całego świata.

Dzisiejsza składka do kopert będzie przeznaczona na zakup opału do naszego kościoła na okres zimowy jak również  na  wykonanie ogrodzenia wokół kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!

W piątek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Grupę Charytatywną a w sobotę Krąg Biblijny.

Kończy się tydzień modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Cieszymy się, że nasi młodzi parafianie mają możliwość nauki religii, szczególnie po ukończeniu szkoły w Hecznarowicach i dziękujemy, że z tego korzystają. Modlimy się za tych młodych ludzi oraz zachęcamy ich do gorliwego zaangażowania się w to dzieło i do bycia czytelnymi świadkami Jezusa Chrystusa w swych szkolnych środowiskach.

W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek przed kościołem będziemy mogli wesprzeć dzieło misyjne ks. Grzegorza Drewniaka, który już za tydzień wraca do swej parafii w Tanzanii. Bóg zapłać za każdy dar serca!

We czwartek 1 października organizujemy autokarową parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        Jak odróżnić skarby od śmieci w mediach społecznościowych?

·        O siostrze zakonnej, która 14 lat pracowała w slumsach.

·        Śmierć kliniczna – przejaw łaski czy iluzja?