Parafia św Urbana

Hecznarowice

I Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021r.

Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Gromadzimy się na Eucharystii, by u naszego Zbawiciela czerpać siły do pracy nad sobą i walki z pokusami oraz prosić o dar przemiany serca.

Dziś o 14.45 Droga Krzyżowa a o 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  Tradycyjnie w czasie tego nabożeństwa będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu.

W poniedziałek przypada święto Katedry Świętego Piotra, apostoła. We środę wieczorem zapraszamy na Nowennę do MB Nieust. Pomocy.

W piątek po wieczornej Mszy Świętej Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo dzieci, młodzież i dorosłych.

Codziennie w tygodniu od 16.00 modlimy się przed Najświętszym Sakramentem o Miłosierdzie dla nas i całego świata.

Dzisiejsza składka do kopert będzie przeznaczona na wykonanie nowego ogrodzenia wokół naszego kościoła.  Jak już informowaliśmy, mimo wcześniejszych problemów, podjęliśmy na nowo próbę uzyskania zgody, nie na remont, lecz na odtworzenie tego ogrodzenia ale na nowym fundamencie, który będzie zabezpieczony przed wilgocią.

W przyszłą niedzielę naszą modlitwą oraz ofiarą do puszek przed kościołem wspieramy dzieci Afryki.

Rekolekcje wielkopostne będziemy w naszej parafii przeżywać od trzeciej niedzieli Wielkiego Postu /7 – 10 marzec/ – już teraz módlmy się o ich owocność.

Polecamy lekturę prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in:

·       Rekolekcje wielkopostne ze Sługą Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim.

·       Jak zrobić rachunek sumienia?

·       Zapomniana bohaterka, która w czasie wojny ratowała dzieci.