Parafia św Urbana

Hecznarowice

Niedziela Palmowa – 14.04.2019r.

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.  Na Mszy Świętej o 11.30 poświęcenie a następnie procesja z palmami wokół kościoła. Po Mszy konkurs na największą i najpiękniejszą palmę.  O 14.45 Droga Krzyżowa, o 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Bóg zapłać wszystkim uczestnikom piątkowej Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii – szczególnie Druhom Strażakom za zabezpieczenie trasy.

Rozpoczynamy Wielki Tydzień, którego liturgia, podejmująca tajemnice męki, śmierci i zmartwychwstania P. Jezusa, jest szczególnie bogata.  Obrzędy Triduum będą się rozpoczynać o 18.00   Okazja do spowiedzi od 17.00

Wielki Czwartek - pamiątka ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o 18.00 a po niej przeniesienie Pana Jezusa i adoracja w Ciemnicy do 24.00. O 22.00 adorację poprowadzi młodzież a o 23.00 różaniec podejmie Służba Ołtarza.

Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości spożywanych pokarmów. Od rana udamy się do naszych chorych z posługą sakramentalną. Od 8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej i rodzinnej modlitwy przed P. Jezusem w ciągu całego dnia.  O 10.00 Droga Krzyżowa dla dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum.  O 15.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich oraz rozpoczęcie nowenny przed uroczystością  Bożego Miłosierdzia połączonej z uczczeniem relikwii św. Faustyny. Na obrzędy Wielkiego Piątku, które  rozpoczniemy o 18.00, złożą się Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego. Śpiewem trzech części Gorzkich Żali rozpoczniemy adorację Chrystusa Eucharystycznego, która będzie trwała całą noc.                       Niech Pan Jezus w tym czasie nie będzie sam

O 22.00 Drogę Krzyżową poprowadzi  młodzież a o 23.30 różaniec podejmie Liturgiczna Służba Ołtarza.  Adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach nocnych i porannych  powierzamy mieszkańcom z poszczególnych rejonów naszej parafii /plan adoracji w gablotce i na stronie internetowej w zakładce aktualności/. Ofiary złożone przy adoracji Krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Wielka Sobota – Adoracja przez cały dzień. Poświęcenie pokarmów na stół                                                                                                wielkanocny będzie w kościele o 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00 W tym dniu zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych do liturgii paschalnej. O 15.00 drugi dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia.  O 18.00 rozpoczniemy obrzędy Wigilii Paschalnej, na którą złożą się: Liturgia Światła, Słowa, Chrzcielna, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych  oraz uroczysta Eucharystia zakończona procesją rezurekcyjną. Prosimy o przyniesienie na tę liturgię świec. Na Mszy Świętej będzie zbierana składka na potrzebujących jako ofiara za korzystanie z dyspensy postnej. Serdecznie zachęcamy do udziału w liturgii Triduum Paschalnego.

Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa to największe święto w roku kościelnym. To świętowanie zwycięstwa Chrystusa nad grzechem, śmiercią i szatanem.   To uwielbienie Boga w darze naszego zbawienia. To niedziela, która nadaje sens wszystkim niedzielom w roku.

Składka do kopert w niedzielę wielkanocną będzie przeznaczona na remont kaplicy na naszym cmentarzu. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!

Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte jak w niedzielę. Składka w tym dniu jest przeznaczona na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia 28 kwietnia jest organizowany wyjazd do Łagiewnik. Wyjazd o 6.00 - zapisy w zakrystii.

W naszej świątyni, z boku /pod św. Józefem/ zostało zamontowane Relikwiarum czyli specjalne miejsce, gdzie będą się znajdować posiadane przez naszą parafię relikwie: św. Urbana patrona, św. Stanisława, św. Faustyny, św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, św. Piusa X i bł. Bronisławy. Jest to dar tegorocznych dzieci komunijnych, młodzieży bierzmowanej oraz ich rodziców. Serdeczne Bóg zapłać za tę piękną pamiątkę. Dziękujemy także kandydatom do Sakramentu Bierzmowania i ich rodzicom za posprzątanie naszego kościoła na święta.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        Obszerne komentarze do liturgii Triduum Paschalnego.

·        Co trzeba zrobić, aby naprawdę się nawrócić?

·        Dotknąć Chrystusa na Kalwarii – o fenomenie misteriów Męki Pańskiej.