Parafia św Urbana

Hecznarowice

XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2022r.

Niech udział w Eucharystii pomoże nam w dostrzeganiu drugiego człowieka i traktowaniu go w duchu ewangelicznej miłości.

W liturgii tygodnia:

·        Pn – rano i wieczorem Msza Święta o Duchu Świętym oraz uczczenie relikwii św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego.

·        Wt – wsp. św. Wincentego a Paulo, kapłana.

·        Śr – wsp. św. Wacława, męczennika. Wieczorem zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

·        Cz – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

·        Pt – wsp. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

·        Sb - wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy.

W październiku codziennie o 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.00 różaniec, o 17.30 wieczorna Eucharystia. Zapraszamy dzieci, młodzież  i dorosłych na to nabożeństwo. Z radością gromadźmy się wokół Maryi, odpowiadając na Jej wezwanie: „Odmawiajcie różaniec!”.

W pierwszą sobotę o 16.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a w nim rozważanie IV tajemnicy Chwalebnej, różaniec oraz Msza Święta wynagradzająca za tych, którzy publicznie usiłują zaszczepić w sercach dzieci obojętność, pogardę a nawet nienawiść do Niepokalanej Matki. Zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie rodziców wraz z dziećmi z kl. III przygotowującymi się do I Komunii Świętej, dla których pobłogosławimy i wręczymy różańce.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.30 procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy poszczególne Róże /lista/. Nie będzie zmianki po 8.30.

Bóg zapłać za ofiary do kopert złożone przed tygodniem. Zebrano 206 kopert a w nich 15 600 zł. Zakupiliśmy 5 ton węgla do kościoła na zimę.

Dziś ofiarami do puszek wspieramy diecezjalne radio Anioł Beskidów. Bóg zapłać za każdy dar serca!

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        Ważna misja: przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

·        Czy Europa stanie się chińską kolonią?

·        Dodatek specjalny: Armia Krajowa - wojsko wolnej Polski.

PRZYGOTOWANIE OŁTARZY RÓŻAŃCOWYCH:

I – Róże Krystyny Cebrat i Anny Foks