Parafia św Urbana

Hecznarowice

II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024r.

Eucharystia jest dla nas Górą Przemienienia, gdzie słuchamy Pana  i karmimy się Jego Ciałem, aby się stawać Nowym Człowiekiem.

O 14.45 zapraszamy na Drogę  Krzyżową a o 15.30 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca - czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi. W piątek nie będzie odwiedzin chorych, gdyż uczynimy to w czasie Misji Parafialnych.  Po wieczornej Eucharystii Droga Krzyżowa, na którą zapraszamy wszystkich a szczególnie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

W piątek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Grupę Charytatywną.

W sobotę o 17.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, na które złożą się rozważanie I Tajemnicy Chwalebnej, modlitwa różańcowa oraz Msza Święta wynagradzająca za bluźnierstwa przeciwko Niepokalanemu poczęciu Maryi.

W sobotę rozpoczniemy w naszej Parafii Misje Święte, które będą trwać do piątku. Program rekolekcji został dostarczony do naszych domów. Można go też zabrać spod chóru oraz jest wywieszony w gablotce i umieszczony na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do głębokiego przeżywania tego świętego czasu, który ma być dla nas duchowym przygotowaniem do przeżycia jubileuszu 100-ej rocznicy konsekracji naszego kościoła. Modlitwą otoczmy ojca Misjonarza, ks. Zygmunta Tokarza, Saletyna.

Naszą modlitwą oraz ofiarą do puszek przed kościołem  wspieramy dziś dzieci Afryki. Bóg zapłać za każdy dar serca!

Bóg zapłać za ofiary do kopert złożone w minioną niedzielę na cele gospodarcze naszej Parafii. Zebrano 95 kopert a w nich 6350 zł.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·       Po co Bogu nasza wytrwała modlitwa?

·       Coraz większa tęsknota ludzi za samotnością, pustelnią i ciszą.

·       Uśmiechnięta depresja, która wciąż zagraża naszemu życiu.