Parafia św Urbana

Hecznarowice

I Niedziela Adwentu – 29.11.2020r.

Rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Rozpoczynamy także Nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.  Msza Święta Roratnia dla starszych będzie codziennie rano o godz. 7.00 poprzedzona śpiewem Godzinek a dla dzieci i wszystkich chętnych wieczorem o 17.00 Zapraszamy dzieci z lampionami.

Liturgia tygodnia:

·        Pn – święto św. Andrzeja, apostoła.

·        Śr – wieczorem zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o 16.30 oraz na roraty o 17.00.

·        Cz - wsp. św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

·        Pt wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy. O 9.30 zapraszamy na Mszę Świętą koncelebrowaną w intencji górników czynnych zawodowo oraz emerytów, rencistów i ich rodzin, jak również za zmarłych górników.  Zapraszamy także wszystkie solenizantki..

Codziennie w tygodniu od 16.00 modlimy się przed Chrystusem Eucharystycznym o Miłosierdzie dla nas i całego świata.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Eucharystią od 16.00.  W piątek rano i wieczorem Msza Święta o Najśw. Sercu Pana Jezusa. Na Mszę wieczorną zapraszamy kandydatów do Bierzmowania. Nie będzie odwiedzin chorych – udamy się do nich przed świętami.

W pierwszą sobotę o 16.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a w nim rozważanie III tajemnicy Chwalebnej, różaniec oraz Msza Święta wynagradzająca za bluźnierstwa przeciwko boskiemu macierzyństwu Maryi.

Jak w minionych latach w okresie Adwentu prowadzimy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece Caritas są wystawione pod chórem – złożone ofiary przeznaczymy na pomoc osobom niepełnosprawnym oraz na obiady w szkole dla potrzebujących dzieci. Niech ta świeca na wigilijnym stole przypomina nam samego Chrystusa, któremu wyświadczyliśmy miłosierdzie w osobie potrzebującej.

W przyszłą niedzielę modlitwą oraz ofiarą do puszek przed kościołem będziemy wspierać Kościół na Wschodzie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        Adwentowe rekolekcje o tym, jak w kryzysie odnaleźć światło.

·        Ojciec Jacek Salij o odchodzeniu od wiary i agresji wobec Kościoła.

·        To nie Polska i Węgry zablokowały unijny budżet – to Polskę i Węgry próbowano zmusić do przyjęcia reguł, na które w Unii się nie umawialiśmy.