Parafia św Urbana

Hecznarowice

XIII Niedziela Zwykła - 28.06.2020r.

Dziś Pan Jezus wzywa nas do klarownych decyzji, do opowiedzenie się po Jego stronie, do miłowania Go i naszych bliźnich, aż do złożenia ofiary z siebie samego.

Dziś także dzień wyborów prezydenckich w naszej Ojczyźnie. Jako uczniowie Chrystusa stańmy po stronie kandydata, który jest człowiekiem sumienia wyznającym i realizującym wartości fundamentalne dla człowieka i społeczeństwa, takie jak: prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, uznanie rodziny opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety czy też prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. „Jaki będzie nasz wybór, taka będzie Polska” – oplatajmy modlitwą naszą Ojczyznę zawierzając Ją Matce Najświętszej.

W liturgii tygodnia:

·        Pn – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o 7.00, 8.30 i 18.00 - składka będzie przeznaczona jako Świętopietrze.

·        Śr – wieczorem zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

·        Pt – święto św. Tomasza, apostoła.

Codziennie od 17.00 przed Chrystusem Eucharystycznym modlimy się  o Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata. We wtorek kończymy nabożeństwa czerwcowe.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Święta codziennie rano i wieczorem przed Eucharystią od 17.00 We czwartek Godzina Święta. Do chorych udamy się w piątek od rana.

W pierwszą sobotę o 17.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, na które złożą się rozważanie III Tajemnicy Bolesnej, modlitwa różańcowa oraz Msza Święta wynagradzająca za bluźnierstwa przeciwko boskiemu macierzyństwu Maryi.

Za tydzień 5 lipca na Eucharystii  o 11.30 dzieci z klas III będą przeżywać długo oczekiwaną I Komunię Świętą. W sobotę o 8.30 Spowiedź Święta dla dzieci oraz ich bliskich.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary do kopert złożone w minioną niedzielę na planowany remont ogrodzenia wokół kościoła. Zebrano 172 koperty a w nich 10 900 zł. Bóg zapłać za tak wielką hojność!

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        Wakacyjny cykl „Nie ma jak u Mamy” – Sanktuarium MB Sejneńskiej.

·        Komu pandemia pomogła znaleźć Boga.

·        Świadectwo z krwawym paskiem czyli rola męczenników w Kościele.