Parafia św Urbana

Hecznarowice

I Niedziela Adwentu – 28.11.2021r.

Rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Rozpoczynamy także Nowy rok liturgiczny. Msza Święta Roratnia dla starszych będzie codziennie rano o godz. 7.00 poprzedzona śpiewem Godzinek a dla dzieci oraz wszystkich chętnych wieczorem o 17.00 Zapraszamy dzieci z lampionami.

Liturgia tygodnia:

·        Wt – święto św. Andrzeja, apostoła.

·        Śr – wieczorem zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o 16.30 oraz na roraty o 17.00.

·        Pt - wsp. św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

·        Sb wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy. O 9.30 zapraszamy na Mszę Świętą koncelebrowaną w intencji górników czynnych zawodowo oraz emerytów, rencistów i ich rodzin, jak również za zmarłych górników.  Zapraszamy także wszystkie solenizantki..

Codziennie w tygodniu od 16.00 modlimy się przed Chrystusem Eucharystycznym o Miłosierdzie dla nas i całego świata.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Eucharystią od 16.00. Na Mszę wieczorną zapraszamy kandydatów do Bierzmowania. Do chorych udamy się w piątek od rana.

W sobotę o 16.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a w nim rozważanie V tajemnicy Światła, różaniec oraz Msza Święta wynagradzająca za bluźnierstwa ludzi, którzy obrażają Matkę Bożą w Jej świętych wizerunkach.

Jak w minionych latach w okresie Adwentu prowadzimy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece Caritas są wystawione pod chórem – złożone ofiary przeznaczymy na pomoc osobom niepełnosprawnym oraz na obiady w szkole dla potrzebujących dzieci. Niech ta świeca zapalona na wigilijnym stole przypomina nam samego Chrystusa, któremu wyświadczyliśmy miłosierdzie w osobie potrzebującej.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary do kopert złożone w minioną niedzielę na wykonanie ogrodzenia wokół naszego kościoła. Zebrano 160 kopert a w nich 9100 zł.

W przyszłą niedzielę modlitwą oraz ofiarą do puszek przed kościołem będziemy wspierać Kościół na Wschodzie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        Czekamy na Ciebie Książę Pokoju – refleksje Adwentowe.

·        Sytuacja na granicy okiem mieszkańców pogranicza.

·        Kalendarz na 2022 rok.