Parafia św Urbana

Hecznarowice

XXXII Niedziela Zwykła – 11.11.2018r.

W dzisiejszą niedzielę 11 listopada obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – to dzień dziękczynienia za dar wolności i szczególnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.                           Zapraszamy o 16.00 na cmentarz, gdzie przy kaplicy odbędzie się Apel Poległych i złożenie wiązanek przy tablicach upamiętniających tych, którzy oddali swe życie za wolną Polskę. Następnie przejdziemy do kościoła, gdzie               o 16.30 będzie sprawowana Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny.                        Po Eucharystii w kościele odbędzie się koncert naszej orkiestry, która wykona utwory o tematyce patriotycznej. Zapraszamy na te wyjątkowe obchody wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież szkolną oraz organizacje z naszej miejscowości wraz z pocztami sztandarowymi.

W liturgii tygodnia:

·       Pn – wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika.

·       Wt - wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

·       Śr – wieczorem zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

·       Pt – z racji trzeciego piątku wieczorna Msza Święta o Bożym Miłosierdziu w intencji zmarłych, za których modlimy się w rocznych wypominkach. Wcześniej koronka a po Eucharystii uczczenie relikwii              św. Faustyny.

·       Sb – wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

Składka do kopert w przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem ocieplenia            i nowej elewacji budynku plebanii. Bóg zapłać za każdy dar serca!

Dziś przypada także wspomnienie św. Marcin z Tours - pamiętajmy                w modlitwie o naszym panu organiście Marcinie w dniu jego patrona.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·       Niepodległość – wykorzystana szansa.

·       Kościół jako wspólnota najsilniej jednocząca Polaków ze wszystkich zaborów.

·       Józef Piłsudski – legenda Niepodległej.