Parafia św Urbana

Hecznarowice

XXXIII Niedziela Zwykła – 17.11.2019 r.

W przedostatnią niedzielę roku liturgicznego gromadzimy się na Eucharystii, by doświadczyć żywego spotkania z Jezusem Chrystusem, który pragnie szczęścia każdego człowieka.

W liturgii tygodnia:

·        Pn – wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszym ks. biskupie Romanie w dniu jego imienin.

·        Śr – wsp. św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Wieczorem zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy, podczas której będziemy się modlić za ks. Feliksa o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Najświętszej na każdą chwilę Jego życia z okazji imienin.

·        Cz - wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o ks. bp Januszu w dniu jego imienin.

·        Pt – wsp. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Jej wstawiennictwu polecamy pana Organistę oraz naszą scholę.

W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Dzisiejsza składka do kopert, z racji trzeciej niedzieli, będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu kaplicy na cmentarzu. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!

W piątek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Grupę Charytatywną a w sobotę o 16.00 Krąg Biblijny.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej o 17.30 odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej.

Spotkanie ogólne członków OSP Hecznarowice odbędzie się w przyszłą niedzielę 24 listopada o godz. 8.00

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        Ubodzy twarzą Boga – Światowy Dzień Ubogich jako propozycja nowego stylu życia i wrażliwości.

·        Bohaterka filmu „Nieplanowane” mówi o swoim nawróceniu.

·        Czy w Godzinie Łaski Bóg jest bardziej łaskawy.