Parafia św Urbana

Hecznarowice

II Niedziela Zwykła – 16.01.2022r.

Uwielbiajmy Jezusa Chrystusa – Bożego Baranka prawdziwie obecnego w znakach świętej liturgii i prośmy o dar miłosierdzia.

W liturgii tygodnia:

·       Pn – wsp. św. Antoniego, opata

·       Śr – wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Wieczorem zapraszamy na nowennę do MB Nieust. Pomocy.

·       Pt – wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Msza Święta wieczorna w intencji wypominanych.

Codziennie w tygodniu od 16.00 modlimy się przed Najświętszym Sakramentem o Miłosierdzie dla nas i całego świata.

Dzisiejsza składka do kopert, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na pokrycie kosztów nowego ogrodzenia wokół naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

Zakończyliśmy nabożeństwa kolędowe. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z poszczególnych rejonów naszej parafii za liczny udział we Mszy Świętej, modlitwę i wspólne kolędowanie. Bóg zapłać za ofiary, które przy tej okazji złożyliście  na nasze ręce. Część z nich zostanie przekazana  na potrzeby naszej diecezji, część na osobiste potrzeby księży, zaś część na potrzeby Parafii a konkretnie na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem nowego ogrodzenia wokół naszego kościoła. Bóg zapłać także za ofiary złożone dla Służby Liturgicznej!

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·       „Nasz ksiądz Feliks” – artykuł poświęcony naszemu drogiemu Rodakowi.

·       Kolędowe spotkania w nowej rzeczywistości.

·       O renesansie religii katolickiej wśród amerykańskich naukowców.