Parafia św Urbana

Hecznarowice

II Niedziela Adwentu – 8.12.2019r.

Dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wierzymy i wyznajemy, że Bóg zachował Najświętszą Dziewicę od zmazy grzechu pierworodnego i obdarzył pełnią łaski,  aby stała się godną Matką Słowa Wcielonego. Zapraszamy codziennie na Roraty.

Liturgia tygodnia:

·       Śr – o 16.30 zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy a o 17.00 na roraty.

·       Pt – wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

·       Sb wsp. św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

W piątek ze względu na to, że w szkole o 17.00 rozpocznie się Spotkanie Przedświąteczne, Roraty będą wyjątkowo o 16.00.

Jak w minionych latach w okresie Adwentu prowadzimy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Oaza Rodzin oraz Młodzież rozprowadza przed kościołem świece Caritas – ofiary złożone przy jej nabyciu zostaną przeznaczone na pomoc osobom niepełnosprawnym. Świece będą do nabycia także codziennie po Roratach w przedsionku kościoła.

Dziś naszą modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Kościół na WschodzieBóg zapłać za każdy dar serca!

Wydatki związane z remontem kaplicy na cmentarzu zostały wypłacone. Trwają jeszcze tzw. prace kosmetyczne wokół kaplicy. Na wiosnę chcemy przystąpić wykonania nowego ogrodzenia wokół kościoła. Składka do kopert w przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, będzie przeznaczona właśnie na ten cel. Z góry Bóg zapłać za każdą ofiarę!

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·       Spotkanie z adwentowym prorokiem św. Janem Chrzcicielem.

·       Historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto.

·       O początkach wspólnoty z Taize.