Parafia św Urbana

Hecznarowice

XX Niedziela Zwykła – 19.08.2018r.

Odpowiadając na zaproszenie Jezusa, wsłuchujemy się w Słowo Boże i doświadczamy Jego zbawczej obecności w Eucharystii.

Dziś o 16.00 przywitamy w naszym kościele tegorocznych pielgrzymów na Dróżkach Kalwaryjskich.

Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

·       Pn – wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

·       Wt - wsp. św. Piusa X, papieża.

·       Śr – wsp. Najśw. Maryi Panny Królowej - wieczorem zapraszamy na nowennę do MB Nieust. Pomocy.

·       Pt - święto św. Bartłomieja, apostoła.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość MB Częstochowskiej.

Dzisiejsza składka do kopert będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z pracami przy wykonaniu ocieplenia i nowej elewacji budynku plebanii. Bóg zapłać za każdy dar serca!

W najbliższą sobotę 25 sierpnia serdecznie zapraszamy do udziału w III Parafialnym Rajdzie Rowerowym. Od 7.30 wydawanie koszulek i formowanie kolumny, o 8.30 start Rajdu,           ok. 9.30 Msza Święta przy kaplicy na Podlesiu, ok. 11.30 powrót na stadion, gdzie zapraszamy na grochówkę. Dla dzieci odbędzie się konkurs wiedzy o ruchu drogowym zakończony wręczeniem dyplomów i upominków. Od 16.00 rozpocznie się festyn rodzinny organizowany prze nasz LKS. Prosimy o ostateczne składanie kart zgłoszeniowych do dzisiejszej Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy!

Tegoroczna uroczystość odpustowa ku czci Narodzenia NMP połączony z dożynkami parafialnymi będziemy obchodzić w niedzielę                 2 września.

Polecamy lekturę prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in:

·       Św. Jacek – prorok jak iskra zapalający ziemię, którą przemierzał.

·       Zmiana w katechizmie – inaczej o karze śmierci.

·       Nie ma historii beznadziejnych czyli o trzeźwieniu osobistym i narodowym.