Parafia św Urbana

Hecznarowice

VI Niedziela Wielkanocna – 22.05.2022r.

Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Urbana

W naszej Parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci naszego Patrona św. Urbana. Słowo Boże głosi przez cały dzień i sumie  o 11.30 będzie przewodniczył nasz ks. Maciej Ścibor, dyrektor Ośrodka Rekolekcyjnego na Śnieżnicy. Kto w stanie łaski uświęcającej nawiedzi nasz kościół, przyjmie komunię świętą i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, dostąpi odpuszczenia kar za grzechy już darowane.

W liturgii tygodnia:

·       Wt – wsp. Najśw. Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.

·       Śr – zapraszamy  na Nowennę do MB Nieust. Pomocy połączoną z majówką.

·       Cz – wsp. św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu modlimy się za wszystkie mamy z okazji przypadającego ich święta.

·       Pt – rano i wieczorem Msza Święta o Duchu Świętym. W tym dniu rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

W sobotę ks. Biskup udzieli diakonom naszej diecezji święceń kapłańskich. Obejmijmy ich modlitwą szczególnie w czasie rekolekcji.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje czyli tzw. Dni Krzyżowe. Modlimy się o uświęcenia każdej ludzkiej pracy. W te dni procesja z modlitwą o urodzaje i majówka będą o 17.30 a następnie wieczorna Msza Święta.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Bóg zapłać za ofiary do kopert złożone przed tygodniem na wykonanie nowego ogrodzenia wokół kościoła. Zebrano 164 koperty a w nich 10 200 zł.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·       Uboga z certyfikatem czyli o beatyfikacji Pauliny Jaricot, twórczyni Kół Żywego Różańca.

·       „Dlaczego Bóg pozwala na zło?” – pytania w cieniu wojny na Ukrainie.

·         Jak wytłumaczyć fakt, że Rosjanie popierają wojnę?