Parafia św Urbana

Hecznarowice

XXIX Niedziela Zwykła – 21.10.2018r.

Przychodzimy przed Chrystusowy ołtarz, aby słuchać Słowa Bożego i oddać co się należy Bogu – naszą wdzięczność i miłość. Stąd czerpiemy miłość do naszej Ojczyzny Polski, co także przekłada się na odpowiedzialny i mądry udział w dzisiejszych wyborach samorządowych.

Zapraszamy codziennie wieczorem na nabożeństwa różańcowe.                                   W poniedziałek o prowadzenie różańca prosimy uczniów z VIII klasy, we czwartek naszą scholę.

W liturgii tygodnia:

·        Pn – wsp. św. Jana Pawła II, papieża.

·        Wt – w Wilamowicach uroczystość ku czci św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

·        Śr - zapraszamy wieczorem na nowennę do MB Nieustającej Pomocy połączoną   z różańcem, o którego prowadzenie prosimy Różę pani Heleny Mleczko.

·        Cz - rano i wieczorem Eucharystia o Duchu Świętym a po Niej uczczenie relikwii św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego – Małej Arabki.

W sobotę przypada 35 rocznica śmierci ks. proboszcza Stanisława Wcisło – Msza Święta w jego intencji o 7.00

Przyjmujemy na wypominki.  Za zmarłych z wypominek jednorazowych  modlimy się w Uroczystość Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny i przed każdą Mszą Świętą w listopadzie. Za zmarłych z wypominek rocznych modlimy w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o 7.00 i 8.30 oraz sprawujemy Eucharystię w każdy trzeci piątek miesiąca wieczorem.

Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w wysokości 2040 zł.

Dzisiejsza składka do kopert będzie przeznaczona na  pokrycie kosztów związanych  z wykonaniem ocieplenia i nowej elewacji budynku plebani. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!

W sobotę 3 listopada odbędzie się tradycyjna pielgrzymka parafialna w intencji naszych zmarłych do Kalwarii /wyjazd o 6.30/  Możliwość zapisów w zakrystii oraz u pana Macieja Formasa.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        Przyjmuj godnie Pana Jezusa w Komunii Świętej.

·        Dlaczego katolicy powinni mieszać się do polityki?

·        „Przeżyłam dwa nawrócenia” – rozmowa z wokalistką Antoniną Krzysztoń.