Parafia św Urbana

Hecznarowice

XII Niedziela Zwykła - 24.06.2018r.

Dziękujemy dobremu Bogu za dar powrotu obrazu Maryi – Pani Hecznarowskiej do naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w modlitewne przygotowanie i swą obecnością przyczynili się do pięknego przeżycia tej wzniosłej dla całej parafii chwili. Prośmy Maryję, by Jej powrót do nas w pięknym i odkrytym na nowo wizerunku stał się dla każdego z nas zaproszeniem do odnowy ducha przez nawrócenie, modlitwę  i wytrwałą pracę nad sobą.

W liturgii tygodnia:

·       Śr –wieczorem zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

·       Cz - wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

·       Pt – uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze Święte                 o 7.00, 8.30 i 18.00 - składka będzie przeznaczona jako Świętopietrze.        Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

·       Sb – kończymy nabożeństwa czerwcowe.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary do kopert złożone w minioną niedzielę na pokrycie kosztów za prace przy zmianie dachu na kaplicy, zakrystiach i wejściu bocznym do naszego kościoła.  Zebrano 191 kopert               a w nich 12 670 zł. Bóg zapłać za tak wielką hojność!

W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Marka Gizickiego, który posługuje na misjach w Tanzanii wśród Masajów. Wygłosi Słowo Boże dzieląc się świadectwem swojej misyjnej pracy. Po Mszach Świętych przed kościołem ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć to misyjne dzieło.

Od przyszłej niedzieli w czasie wakacyjnym nie będzie Mszy Świętej o 11.30. Wszystkim korzystającym z urlopów życzymy twórczego odpoczynku, zbliżenia się do Pana Boga i nabrania sił do pełnienia swych obowiązków. Pracującym zaś życzymy wytrwałości i cierpliwości.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Przepraszamy.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły:

·       Klucz do młodych czyli jak dotrzeć z Ewangelią do najbardziej samotnego pokolenia w historii?

·       Odpowiedzi na główne antykatolickie kłamstwa.

·       Przemysław Babiarz o aktorstwie, sporcie i historii.