Parafia św Urbana

Hecznarowice

Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.01.2021r.

Dziś Święto Chrztu Chrystusa, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W naszej tradycji śpiewamy kolędy do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego.

Liturgia tygodnia:

·       Śr - zapraszamy o 16.30 na nowennę do MB Nieust. Pomocy.

·       Pt oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu - Msza Święta wieczorna w intencji zmarłych wypominanych.

Codziennie w tygodniu od 16.00 modlimy się przed Chrystusem   w Najświętszym Sakramencie o Miłosierdzie dla nas i całego świata.

Zachęcamy, kto jeszcze tego nie podjął, by zabrać wystawione   pod chórem teksty błogosławieństwa oraz poświęconą kredę i kadzidło a w domu na modlitwie pośród najbliższych pobłogosławić dom oraz kredą opisać drzwi oddając się Bożej Opatrzności.

Dzisiejsza ofiara na tacę jest przeznaczona dla pana Kościelnego jako nasz dar za jego gorliwą i pełną serca pracę, którą wykonuje w naszym kościele jako zakrystianin i palacz. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość i ofiarność!

Składka do kopert w przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, będzie przeznaczona porycie kosztów związanych z wykonaniem nowych konfesjonałów do naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” m.in:

·       Św. Józef wychodzi z cienia – to on w tym roku patronuje Kościołowi.

·       „Wszystko jest łaską” – rozmowa z o. Leonem Knabitem.

·       Szczepionka – pytania i odpowiedzi.