Parafia św Urbana

Hecznarowice

XXVI Niedziela Zwykła – 26.09.2021r.

Pan Jezus staje dzisiaj przed nami z niezwykle odważną propozycją: bądź radykalny i bezwzględny dla swojej słabości. Bądź dla bliźniego powodem błogosławieństwa.

W liturgii tygodnia:

·        Pn – wsp. św. Wincentego a Paulo, kapłana.

·        Wt – wsp. św. Wacława, męczennika.

·        Śr – święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Wieczorem zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

·        Cz – wsp. św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

·        Pt - wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy.

W październiku codziennie od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, od 17.00 różaniec, o 17.30 wieczorna Eucharystia. Zapraszamy dzieci, młodzież  i dorosłych na to nabożeństwo. Z radością gromadźmy się wokół Maryi, odpowiadając na Jej wezwanie: „Odmawiajcie różaniec!”. W piątek pobłogosławienie i wręczenie różańców dzieciom z kl. III przygotowującym się do I Komunii Świętej.

·        Sb - wsp. Świętych Aniołów Stróżów.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą Świętą a w czwartek i piątek od 16.00 Do chorych udamy się w piątek od rana. W piątek rano i wieczorem Msza Święta o Najśw. Sercu Pana Jezusa. Na różaniec i Eucharystię zapraszamy szczególnie kandydatów do Bierzmowania.

W pierwszą sobotę o 16.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a w nim rozważanie III tajemnicy Światła, różaniec oraz Msza Święta wynagradzająca za bluźnierstwa przeciwko boskiemu macierzyństwu Maryi.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.30 procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy poszczególne Róże /lista/. Nie będzie zmianki po 8.30.

We środę 6 października organizujemy autokarową parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

Bóg zapłać za ofiary do kopert złożone przed tygodniem. Zebrano 187 kopert a w nich 11 500 zł. Zakupiliśmy 5 ton węgla do kościoła na zimę.

Dziś ofiarami do puszek wspieramy diecezjalne radio Anioł Beskidów. Bóg zapłać za każdy dar serca!

Dziś po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Radę Duszpasterską.

PRZYGOTOWANIE OŁTARZY RÓŻAŃCOWYCH:

I – Róże Krystyny Cebrat i Anny Foks