Parafia św Urbana

Hecznarowice

XXIV Niedziela Zwykła – 16.09.2018r.

Przeżywamy 24 niedzielę zwykłą. Otwierajmy się na doświadczenie Bożej miłości, które nieraz wymyka się naszej ludzkiej wyobraźni, ciągle nas zaskakuje i budzi ufność w codziennym życiu.

W liturgii tygodnia:

·        Wt – święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży polskiej. Dlatego też na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

·         Śr  – wieczorem zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

·        Cz - wsp. świętych męczenników Andrzeja, Pawła i towarzyszy.

·        Ptświęto św. Mateusza, apostoła. Z racji trzeciego piątku miesiąca modlimy się za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Przed Mszą koronka                a po niej uczczenie relikwii św. Faustyny.

Dzisiejsza składka do kopert będzie przeznaczona na zakup opału do naszego kościoła na okres zimowy jak również  na  pokrycie kosztów związanych    z wykonaniem ocieplenia i nowej elewacji budynku plebani. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!

W piątek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie Grupę Charytatywną.

W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek przed kościołem będziemy wspierać diecezjalne radio Anioł Beskidów.

W dniach 8 – 10 października chcemy zorganizować pielgrzymkę na Dolny Śląsk. W programie m.in. zwiedzanie opactwa cysterskiego w Henrykowie, sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach, sanktuarium Matki Bożej Łaskawej     i św. Józefa w Krzeszowie oraz wyprawa na Czechy do skalnego miasta w Ardspach oraz opactwa benedyktyńskiego w Broumov.  Koszt 450 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. proboszcza.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        Jezus – imię z mocą, czyli co się dzieje, gdy wypowiadasz imię Boga?

·        Czy w internecie można spotkać Boga?

·        Tradycja i nowoczesność, czyli współczesne oblicze Kół Gospodyń Wiejskich.