Parafia św Urbana

Hecznarowice

V Niedziela Zwykła – 5.02.2023r.

Uczestnicząc w Eucharystii jesteśmy gośćmi u Pana Boga, który przyjmuje nas serdecznie i z radością obdarowuje swoimi łaskami.

Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Chrystusa Eucharystycznego. Po Mszy Świętej o 8.30 zmianka różańcowa.

Dziś rozpoczynamy 40 – to godzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Po Mszy Świętej o 11.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna. O trwanie przed Chrystusem Eucharystycznym prosimy też poszczególne grupy.

Codziennie w tygodniu od 16.00 modlimy się przed Najświętszym Sakramentem o pokój i Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata.

Liturgia tygodnia:

·       Pn – wsp. św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy

·       Śr – wieczorem zapraszamy na Nowennę do MB Nieust. Pomocy

·       Cz – rano i wieczorem Msza Święta o Duchu Świętym.

·       Pt - wsp. św. Scholastyki, dziewicy

·       Sb - wsp. NMP z Lourdes. Św. Jan Paweł II ogłosił ten dzień jako Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o modlitwie za osoby chore i starsze z naszej parafii oraz ich opiekunów.

W ramach obchodzonego w naszej diecezji roku św. Józefa Bilczewskiego, w najbliższy wtorek naszej Parafii przypada prowadzenie nowenny ku czci tego Świętego. Dlatego w tym dniu serdecznie zapraszamy do Wilamowic, aby podjąć modlitwę za kapłanów, siostry zakonne i o nowe powołania Rozpoczęcie o 15.30 adoracją w ciszy, o 16.30 wspólny różaniec i o 17.00 Msza Święta i uczczenie relikwii Świętego.

Zarząd OSP Hecznarowice zaprasza członków OSP na walne zebranie sprawozdawcze w najbliższą sobotę 11 lutego o 16.00

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·       Fantazja Ducha Świętego czyli różne formy życia konsekrowanego.

·       Czy żałoba jest niemodna?

·       Chrześcijaństwo według Benedykta XVI.