Parafia św Urbana

Hecznarowice

XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2019r.

Przychodzimy na Eucharystię, aby Panu Jezusowi w pokornej i wytrwałej modlitwie oddać nasze radości i sukcesy, troski i problemy, lęki i niepokoje, bo możemy być pewni, że On śpieszy z pomocą tym, którzy Mu ufają.

Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe o 17.00   W poniedziałek o prowadzenie różańca prosimy uczniów z VII klasy, we czwartek naszą scholę.

W liturgii tygodnia:

·        Pn - rano i wieczorem Eucharystia o Duchu Świętym a po Niej uczczenie relikwii św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego – Małej Arabki.

·        Wt – wsp. św. Jana Pawła II, papieża.

·        Śr - w Wilamowicach uroczystość ku czci św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.          Zapraszamy wieczorem na nowennę do MB Nieustającej Pomocy połączoną z różańcem, o którego prowadzenie prosimy Różę pani Heleny Mleczko.

Przyjmujemy na wypominki.  Za zmarłych z wypominek jednorazowych  modlimy się w Uroczystość Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny i przed każdą Mszą Świętą w listopadzie. Za zmarłych z wypominek rocznych modlimy w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o 7.00 i 8.30 oraz sprawujemy Eucharystię w każdy trzeci piątek miesiąca wieczorem.

Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w wysokości 2040 zł.

Dzisiejsza składka do kopert będzie przeznaczona na  pokrycie kosztów związanych  z remontem kaplicy na cmentarzu. W minionym tygodniu zostały przeprowadzone prace związane z izolacją schodów a w tym tygodniu będą one wyłożone granitem. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!

Parafialna pielgrzymka w intencji naszych zmarłych do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę 9 listopada. Możliwość zapisów w zakrystii oraz u pana Macieja Formasa.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        Ks. Jerzy Popiełuszko nie nawoływał do nienawiści ale zachęcał do miłości i przebaczenia.

·        Rodzice Jana Pawła II kandydatami na ołtarze.

·        Gdzie tkwi tajemnica sukcesu naszej tegorocznej noblistki Olgi Tokarczuk?