Parafia św Urbana

Hecznarowice

XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2019r.

Bóg o nikim nie zapomina i nikogo nie przekreśla. Jest gotowy przebaczyć człowiekowi jego winę, gdy ten żałuje i pragnie poprawy.

W liturgii tygodnia:

·       Pn – wsp. świętych męczenników  Korneliusza i Cypriana.

·       Śr  – święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży polskiej. Dlatego też na wieczorną Mszę Świętą i na nowennę do MB Nieustającej Pomocy zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

·       Cz – rano i wieczorem Msza Święta o Duchu Świętym oraz uczczenie relikwii św. Małej Arabki.

·       Pt wsp. św. męczenników Andrzeja, Pawła i towarzyszy. Z racji trzeciego piątku miesiąca modlimy się za zmarłych wypominanych. Przed Mszą koronka a po niej uczczenie relikwii św. Faustyny.

·       Sb – święto św. Mateusza, apostoła.

Dzisiejsza składka do kopert będzie przeznaczona na zakup opału do naszego kościoła na okres zimowy jak również  na  pokrycie kosztów związanych  z remontem kaplicy na cmentarzu. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę!

W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek przed kościołem będziemy wspierać diecezjalne radio Anioł Beskidów.

W dniach 7 – 9 października chcemy zorganizować pielgrzymkę.    W programie m.in. sanktuarium św. Jana w Dukli, Haczów - największy gotycki kościół drewniany w Polsce, Komańcza – miejsce uwięzienia prymasa Stefana Wyszyńskiego, sanktuarium Maryjne w Kalwarii Pacławskiej, Krasiczyn – zamek Sapiehów oraz rejs po Solinie. Koszt 450 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. proboszcza.

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in:

·       Krzyż budzi lęk aż do chwili, gdy człowiek się do niego przytuli.

·       Opowiedzieć Polskę światu czyli sukcesie polskiej polityki historycznej.

·       O pokojowych metodach promocji życia.