Parafia św Urbana

Hecznarowice

Zesłanie Ducha Świętego – 31.05.2020r.

W dzisiejszą uroczystość z całą mocą wzywamy Ducha Świętego Pocieszyciela. Ks. Węgrzyniak napisał: „W tym roku jak w Ewangelii. W Wielki Piątek pod krzyżem Jezusa tylko pięć osób, a w Zesłanie Ducha tylu, ilu przyjdzie. ALLELUJA!” Cieszymy się, że zniesiono ograniczenia co do ilości osób w kościele i serdecznie zapraszamy wszystkich i każdego do naszego parafialnego Wieczernika na modlitwę, Mszę Świętą oraz do Źródeł Życia tryskających w Sakramentach Świętych. Od 7 czerwca poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii zostaje zniesiona. Rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie od 17.00 przed Chrystusem Eucharystycznym modlimy się o Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwa czerwcowe po koronce o 17.30

W liturgii tygodnia:

·       Pn – święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. o 7.00, 8.30 i 18.00 Składka zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na Dom Matki i Dziecka.

·       Śr – wsp. świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy – wieczorem zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

·       Cz – święto Jezusa Chrystusa Jedynego i Wiecznego Kapłana.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres komunii świętej wielkanocnej. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania i przyjęcia Komunii Świętej. Możliwość Spowiedzi Świętej była i jest zawsze rano i wieczorem przed Eucharystią. Przypominamy, że akt żalu doskonałego, komunia duchowa i uczestnictwo online we Mszy Świętej to sytuacje wyjątkowe, dopuszczalne tylko w zagrożeniu życia. Gdy przeszkoda ustaje należy korzystać z sakramentów, które są dla nas realnie dostępne a Spowiedź Święta winna uwzględnić okres od ostatniego Sakramentu Pojednania. Od dziś nie będzie już transmisji Mszy Świętej online. Bardzo dziękujemy osobom, dzięki którym ten przekaz był możliwy a szczególnie panu Burmistrzowi, który dał nam możliwość skorzystania z serweru gminnego.

W przyszłą niedzielę o 11.30 rocznica Komunii Świętej. Spowiedź Święta dla tych dzieci oraz rodziców w piątek od 17.00

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Święta codziennie rano i wieczorem przed Eucharystią od 17.00 Do chorych, po przerwie trwającej od lutego, udamy się w piątek od rana. Na wieczorną Eucharystię zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

W pierwszą sobotę o 17.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, na które złożą się rozważanie II Tajemnicy Bolesnej, modlitwa różańcowa oraz Msza Święta wynagradzająca za bluźnierstwa przeciwko wiecznemu dziewictwu Maryi.

Ks. Biskup zarządził, że procesja Bożego Ciała, przypadająca 11 czerwca, może mieć miejsce tylko wokół kościoła. Uczynimy to według wzoru procesji różańcowej.

PRZYGOTOWANIE OŁTARZY NA BOŻE CIAŁO:

/wokół kościoła/

I – Róże Krystyny Cebrat i Anny Foks