Parafia św Urbana

Hecznarowice

V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024r.

W swej ogromnej miłości Pan Jezus pragnie zamieszkiwać w każdym z nas.

We środę rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w tygodniu są po koronce o 17.30 zaś w niedziele i święta po Mszy Świętej o wieczornej.

W liturgii tygodnia:

·        Pn – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.

·        Śr – 1 maja wsp. św. Józefa, rzemieślnika prosimy o uświęcenie każdej ludzkiej pracy i o to, by tej pracy nikomu nie brakło. Wieczorem zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

·        Cz – wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

·        Pt - 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski – Msze Święte jak w niedzielę. Na Mszy o 11.30 będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla członków naszej Straży i ich rodzin oraz za wszystkich zmarłych Druhów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

·        Sb - wsp. św. Floriana, męczennika.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Święta codziennie rano i wieczorem przed Eucharystią. Ponieważ pierwszy piątek przypada w uroczystość, naszych chorych odwiedzimy w sobotę od rana.

W pierwszą sobotę miesiąca o 17.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi, na które złożą się rozważanie III Tajemnicy Chwalebnej, różaniec oraz Msza Święta w intencji wynagrodzenia za bluźnierstwa przeciwko boskiemu macierzyństwu Maryi.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary do kopert złożone w minioną niedzielę na nowe meble do naszej zakrystii. Złożono 103 koperty a w nich 6250 zł.

Dziś naszą modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy diecezjalne radio Anioł Beskidów. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

Serdecznie gratulujemy naszemu Parafianinowi Kazimierzowi Cebratowi wyboru na stanowisko Burmistrza Gminy. Modlimy się o Boże Błogosławieństwo oraz życzymy światła Ducha Świętego w służbie całej społeczności! W tę modlitwę włączamy także nowych Radnych – panów Krystiana i Sebastiana.

Polecamy lekturę prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in:

·        Europa „dla” czy „bez” Chrystusa?

·        Jak w praktyce przebiega „opiłowywanie” katolików w Polsce.

·        „Nie umiała żyć na pół gwizdka” - rozmowa z rodzicami Helenki Kmieć.